HLAVNÍ MENU

Adršpašsko-teplické skály- zde můžete platit kartou

I Blaničtí rytíři už mohou platit kartou

Krásných míst k poznávání naší země je celá řada a na mnohá z nich dnes už nemusíte chodit s hotovostí v kapse. KB SmartPay si připravila výběr těch nejzajímavějších destinací, kde je možnost zaplatit kartou samozřejmostí.


Za krásou a historií na hrady a zámky

České země jsou posety nádhernými sídly vznešených rodů, z nichž desítky jsou veřejnosti přístupné. Mnoho z jejich majitelů či provozovatelů se zároveň snaží na své návštěvníky myslet a za své služby si nechávají zaplatit kartou.

Asi nemůžeme začít nikde jinde než na Pražském hradě, sídle českých králů a největším hradním komplexu na světě. Ať už se návštěvníci vydají do známé Zlaté uličky, na některou z výstav v Císařské konírně či na dalších více než deset různých destinací na Hradě, všude mohou platit bezhotovostně díky řešení od KB SmartPay. Pověstmi a bájemi opředený Vyšehrad v tomto ohledu za Pražským hradem nezaostává.

Zdaleka však nejde jen o Prahu a její největší dominanty: kartou lze dnes platit na desítkách dalších hradů a zámků ve všech krajích republiky.

Například na zámku v Blatné, městě růží, mohou návštěvníci kromě prohlídky vnitřních prostor zaplatit kartou také za vstup do překrásné obory plné daňků a pávů. Od loňského roku zde bydlí také stádo roztomilých alpak, které mohou být vděčnými parťáky při procházce oborou.

Nedaleko našich hranic s Německem se nachází hrad Seeberg, příjemná destinace k výletu nejen pro Západočechy. Mezi mnoha expozicemi v prostorách hradu nalezneme například tu věnovanou výrobě porcelánu, tradičního artiklu českých zemí. Odtud můžeme podél hranice dojet až na zámek Děčín, kde vstupenku rovněž koupí bezhotovostně.

Bájné i (ne)zdolné vrcholy

Nejvyšší bod ČR, hora Sněžka, láká jak fanoušky pěší turistiky z celé země, tak i návštěvníky volící cestu na vrchol za pomoci lanové dráhy. Zaplatit zde mohou jednoduše bezhotovostně.

Pro vyznavače lezectví jsou v Čechách vyhledávanou lokalitou Adršpašsko-teplické skály, kde se rovněž platí kartou. A i ten, kdo dává přednost klidnější procházce, si zde rozhodně přijde na své!

A jak je to s magickou horou Blaník? Kdo ji zdolá, může se za pár korun rozhlédnout do dálky z rozhledny, o které se traduje, že také bere karty. Rytíři tak mohou situaci v zemi monitorovat bezpečně, s nadhledem a bezhotovostně.