HLAVNÍ MENU

Aktuality

Tiskové zprávy a jiné aktuality

Co se u nás děje

Nová pravidla pro dobíjecí stanice elektroaut? Bezhotovostně to půjde všude

Od letošního dubna musí každá nová dobíječka elektroaut přijímat bezhotovostní platby. Již stojící dobíjecí stanice pak budou přijímat platby kartou či QR kódem nejpozději od roku 2027. Cílem má být zpřístupnění „ad hoc“ nabíjení pro každého. Tyto a další změny na poli elektromobility řešili zástupci společností i státních institucí na akci EV Experience, která proběhla na závodním okruhu v Brně.

Jak se chovat při letním výletu do hor: Tipy pro bezpečné platby

Horská turistika patří mezi oblíbené letní aktivity mnoha Čechů. Ať už se vydáváte zdolat nejvyšší vrchol České republiky Sněžku, obdivovat krásy Adršpašsko-teplických skal nebo se třeba jen kochat výhledem z rozhledny na bájné hoře Blaník, je dobré se na každý takový výlet řádně připravit a dodržovat určitá pravidla chování.

Blíží se dovolená? Pozor na podvody s kartami!

V dnešní digitální době, kdy se stále více našich aktivit přesouvá do online prostředí, je ochrana osobních údajů při platbách na internetu naprosto klíčová. Představte si, že jste se právě chystali koupit vstupenky na koncert vaší oblíbené kapely, nový kousek oblečení do jarního šatníku nebo dárek synovi k narozeninám. Nadšeně procházíte patřičné webové stránky, vybíráte a už se těšíte na nezapomenutelný hudební zážitek, na to, jak v nových šatech zazáříte na firemním večírku nebo na to, jakou radost bude mít syn z nového mobilu. Pak ale přijde okamžik, kdy máte zadat své platební údaje. Těm obezřetnějším hlavou problesknou varování – je tato stránka důvěryhodná? Nehrozí mi krádež identity nebo útok na moje peníze?

Platit kartou a sázet stromy: KB SmartPay získala cenu za udržitelnost

KB SmartPay získala prestižní ocenění Mastercard Sustainability Award za přínos k udržitelnosti v rámci projektu Platit & Zasadit. Do této iniciativy se zapojilo více než deset tisíc obchodníků z Česka využívajících platební terminály KB SmartPay. Díky projektu, který proběhl i v dalších zemích světa, bude vysazeno celkem sto tisíc nových stromů v nejohroženějších částech planety.

Vývoj placení kartou: od prvních krůčků k dnešní digitální éře

Placení kartou je dnes tak běžné, že si mnozí z nás nedokážou představit život bez této pohodlné formy transakce. Historie platby kartou sahá o několik desetiletí zpět a její vývoj je fascinující cestou plnou inovací a technologického pokroku.

Bezkontaktní život: kde už se dnes můžeme obsloužit sami?

Stáli jste v poslední době frontu v obchodě? Nebo jste si vybírali zásilku na poště? A bavilo vás to? Hádáme, že to baví asi málokoho. Pojďme se společně zaměřit na technologie, které nejen že zkracují čekání ve frontách: dokážou rovněž přinést dostupnější služby na místa, ve kterých se v posledních letech obchody či pošty rušily.

Vyplatí se Vám přijímat karty? Vyzkoušejte terminál na rok zdarma

KB SmartPay nabízí obchodníkům možnost vyzkoušet na rok zdarma platební terminál, terminál v mobilu nebo online platební bránu. Akce probíhá v rámci projektu Česko platí kartou, během kterého KB SmartPay poskytla již více než 12 000 terminálů a platebních bran.

Jitka Palatová je inspirativní ženou ve financích pro rok 2024

Generální ředitelka KB SmartPay Jitka Palatová se stala jednou z inspirativních žen českého finančního světa. Projekt FinŽeny ji zařadil do svého přehledu osobností, který sestavil ve spolupráci s deníkem E15.

Jaké dárky vás potěší na Vánoce? Mohou to být i ty šetrné k životnímu prostředí

Nadcházející Vánoce jsou skvělou příležitostí nejen k času strávenému s rodinou a přáteli, ale také k zamyšlení, jak si je udělat krásné s ohledem naši planetu. Ekologické vánoční nakupování není jen trend, ale také příležitost pro každého z nás kvůli Vánocům nezamořit svět tunou odpadu či nevhodně zvolenými dary, které krátce po vybalení stejně poletí do koše. Pokud je pro vás péče o zdraví planety tématem, přečtěte si několik užitečných tipů, jak můžete své Vánoce prožít šetrněji.